logo konferencji PSTIS

Konferencja 2018

Program Konferencji 2018

„Modulacja sensoryczna – neurobiologiczny proces od narodzin do starości”

Wieloaspektowość podłoża zaburzeń procesów modulacji sensorycznej. Modulacja sensoryczna w perspektywie zaburzeń ze spektrum autyzmu. Dieta sensoryczna w kontekście zaburzeń modulacji sensorycznej.

08.30 – 09.00 Rejestracja. Bufet powitalny.
09.00 – 09.15 Uroczyste rozpoczęcie: Jolanta Kazanowska – prezes PSTIS, Marta Illukiewicz – wiceprezes PSTIS

Moduł I: wieloaspektowość procesów modulacji sensorycznej

09.15 – 10.00 Czego doświadczają zmysły noworodka przebywającego w oddziale intensywnej terapii – Elżbieta Iłendo

Moduł II: modulacja sensoryczna w perspektywie zaburzeń ze spektrum autyzmu

10.00 – 11.00 Problemy w integracji bodźców sensorycznych z perspektywy dorosłej osoby z Zespołem Aspergera – Steve McGuinness
11.00 – 11.30 PRZERWA
11.30 – 12.15 Autyzm czy zaburzenia przetwarzania sensorycznego – dylemat diagnostyczny – Zbigniew Przyrowski
12.15 – 13.00  Ocena wzorców przetwarzania informacji sensorycznych za pomocą polskiej wersji kwestionariusza Short Sensory Profile, Second Edition – dr Izabela Chojnicka
13.00 – 14.00  OBIAD
14.00 – 14.20 Profil Sensoryczny Dziecka (PSD) – prezentacja narzędzia – dr Marta Wiśniewska
14.20 – 14.30 Uroczyste nadanie tytułu i wręczenie podziękowań
14.30 – 15.15 Brytyjskie doświadczenia w wielospecjalistycznej opiece nad dziećmi z ASD ze szczególnym uwzględnieniem roli terapeutów zajęciowych – dr Tomasz Świerżewski
15.15 – 15.45 PRZERWA

Moduł III: dieta sensoryczna w kontekście zaburzeń modulacji sensorycznej

15.45 – 16.15 Trudne zachowania z perspektywy modulacji sensorycznej w zaburzeniach rozwojowych – dr Marta Wiśniewska
16.15 – 16.45 Dieta sensoryczna w zaburzeniach samoregulacji u małych dzieci – Jolanta Kazanowska
16.45 – 17.00 Wystąpienie zwycięzcy Konkursu
„Zaburzenia modulacji jako konsekwencja problemów okołoporodowych.” – Ewa Romanik
17.00 – 17.30 Losowanie niespodzianek – Marta Perekitko – sekretarz PSTIS, Irena Olbryś – skarbnik PSTIS
17.30

Zakończenie konferencji – Jolanta Kazanowska – prezes PSTIS, Marta Illukiewicz – wiceprezes PSTIS

🚩 PUNKT KONSULTACYJNY DLA TERAPEUTÓW PODCZAS WSZYSTKICH PRZERW: Ewa Grzybowska

***

Lista uczestników 2018

  1. Andrukiewicz-Karaś Beata
  2. Andrzejak Monika
  3. Andrzejewicz Anna
  4. Andrzejewska Anna
  5. Aniołczyk Anita
  6. Antoniewicz Joanna
  7. Antoniou Malgorzata
  8. Archamowicz Urszula
  9. Banasiewicz Anna
  10. Batory-Dominiak Małgorzata
  11. Bereza Agnieszka
  12. Białkowska Marzena
  13. Białorucka-Juras Paulina
  14. Bieguszewska Katarzyna
  15. Bielecka Izabela
  16. Bigaj Olga
  17. Błaszkiewicz Aneta
  18. Bogaczewicz-Weglińska Sonia
  19. Bonowicz Magda
  20. Bońkowska Monika
  21. Borowiecka-Jurga Anna
  22. Brilowska Elżbieta
  23. Broniewski Jarosław
  24. Brzezińska Alina
  25. Brzostowski Jacek
  26. Buchman Paulina
  27. Buczek Sylwia Józefa
  28. Budrewicz Anita
  29. Bujak Agnieszka
  30. Bursa Jolanta
  31. Cerańska Grażyna Maria
  32. Chachulska Urszula
  33. Chacińska Anna
  34. Chmura Hanna
  35. Cholewińska-Dacka Marta
  36. Chomicz-Kieniewicz Małgorzata
  37. Choroszewska Dorota
  38. Chrołowska Klekotka Marta
  39. Cichomska-Jakuszewska Marianna
  40. Cichoniec Marta
  41. Cieślak Edyta
  42. Ciszewska Joanna
  43. Cubrzyńska-Kucharska Magdalena
  44. Cymerman Waszkiewicz Agata
  45. Czaja Anna
  46. Czajkowska-Pruss Agnieszka
  47. Czeranowska Anna
  48. Czerska Joanna
  49. Dajnowska Kinga
  50. Darlińska Barbara
  51. Dec Kwiatkowska Anna
  52. Długołęcka Anna
  53. Dmowska-Tomczak Iwona
  54. Dobrowolska Dorota
  55. Dobrzańska Marta
  56. Domagalska Barbara
  57. Donder-Liberda Olga
  58. Dróżdż Katarzyna
  59. Drzewowska-Szewczyk Elżbieta
  60. Dudar Anna
  61. Duman Ewa
  62. Dynak Renata
  63. Dzienio Marta
  64. Dzierżanowska Paulina
  65. Dziuba-Pęksa Monika
  66. Ekert Elżbieta
  67. Felisiak-Staniak Agnieszka
  68. Filipczyk Krystyna
  69. Firlińska Beata
  70. Floriańczyk Dorota
  71. Gawliczek Alicja
  72. Gawlik Joanna
  73. Gidzinska Agata
  74. Giedrewicz Agata
  75. Giersz Joanna
  76. Gil Malgorzata
  77. Giołbas Anna
  78. Gizicka Barbara
  79. Gniadecka Katarzyna
  80. Godzieba Bożena Ewa
  81. Gola Beata
  82. Goliszek Joanna
  83. Golon Marzena
  84. Gorlewska Warda Wanda
  85. Gościniak Monika
  86. Goździk Aneta
  87. Góra Halina
  88. Górska-Derkacz Ewa
  89. Grabowska Izabela
  90. Grabusińska Edyta
  91. Graff Grażyna
  92. Grądzka Eleonora
  93. Gromadecka Agnieszka
  94. Grymuła Renata
  95. Gryżewska Aneta
  96. Gwiazda Ewa
  97. Hozakowska-Roszkowska Anna
  98. Illukiewicz Bartosz
  99. Iskra Ewelina
  100. Jabłońska Małgorzata
  101. Jakóbowska-Pięta Beata
  102. Jakubowska Ewa
  103. Jankowska Patrycja
  104. Janowska Krystyna
  105. Janusz Karolina
  106. Januszko-Szymaniuk Elżbieta
  107. Jarek-Syska Iwona
  108. Jastrzemska Agata
  109. Jaworska Anna
  110. Jemielita Małgorzata
  111. Jurkiewicz Paweł
  112. Jurkowicz Urszula
  113. Kacperska-Walędziak Izabela
  114. Kaczyńska Monika
  115. Kajzer Sylwia
  116. Kalka Paulina
  117. Kałkowska Magdalena
  118. Kałużna-Bańkowska Monika
  119. Kamińska Iwona
  120. Kędzierska Ewelina
  121. Kępka Justyna
  122. Kiełbasa Joanna
  123. Kieruczenko Barbara
  124. Kisiel Marzena
  125. Kisielewicz Marta
  126. Klepacka Karolina
  127. Klepacka-Fiejdasz Agnieszka
  128. Kłoda Maja
  129. Kłosek Klaudyna
  130. Kobza Agnieszka
  131. Kołak Dorota
  132. Konieczna Katarzyna
  133. Konopka Monika
  134. Kopczuk Anna
  135. Korwel Ewa
  136. Korwel-Wróbel Agnieszka
  137. Kosińska Aleksandra
  138. Kosior-Maleta Dorota Aldona
  139. Kościelny Urszula
  140. Kowalczyk Ewelina
  141. Kowalik Hanna
  142. Kowalska Sylwia
  143. Kownacki Artur
  144. Krajewska Małgorzata
  145. Krawczyk Elżbieta
  146. Kresa Iwona
  147. Król Aneta
  148. Królak Aneta
  149. Kruk Beata
  150. Krywanis Natalia
  151. Kuberska Ela
  152. Kucharska Sylwia
  153. Kuczyńska Agnieszka
  154. Kujałowicz Katarzyna
  155. Kula- Chacińska Katarzyna
  156. Kulikowska Weronika
  157. Kuliś Anna
  158. Kuna Katarzyna
  159. Kunka Katarzyna
  160. Kupis (Żero) Monika
  161. Kurak Magdalena
  162. Kurczak Magdalena
  163. Kurek Anna
  164. Kurek Justyna
  165. Kurowska Grażyna
  166. Kustosz-Nowak Paulina
  167. Kusztal Kinga
  168. Kuśmierz Żaneta
  169. Kuza Edyta
  170. Kwasowiec Lidia
  171. Lejkowska Agnieszka
  172. Lempart-Jasion Monika
  173. Leszczyńska Barbara
  174. Lewandowska Grażyna
  175. Lewandowska Marta
  176. Lipiec Ewelina
  177. Lipińska Magdalena
  178. Lis Monika
  179. Lonc Agata
  180. Lorenc-Handerek Eliza
  181. Lotko Małgorzata
  182. Łabędź Ewelina
  183. Łakoma Wioleta
  184. Łomża Aneta
  185. Łuniewska Karolina
  186. Majewska Anita
  187. Makowiecka Żaneta
  188. Malinowska Karolina
  189. Malinowska Urszula
  190. Malinowska-Burchardt Katarzyna
  191. Małkiewicz-Banasiak Marlena
  192. Maroszek Olga
  193. Marszang-Piszkiewicz Marta
  194. Mazur Karolina
  195. Michalak Agnieszka
  196. Michalska Aleksandra
  197. Michalska Ewa Grażyna
  198. Miechowiecka Iwona
  199. Miłosz Elżbieta
  200. Minota Daniela
  201. Mirocha Agnieszka
  202. Modzelewska-Januszczyk Agnieszka
  203. Mokrzan Malgorzata
  204. Molenda Agnieszka
  205. Mrozińska Agnieszka
  206. Mrugała Joanna
  207. Mućko Monika
  208. Munio Katarzyna
  209. Murarz- Perz Dominika
  210. Nadziakiewicz Ewelina
  211. Najgebauer Julita
  212. Nakielska Magda
  213. Natkańska Ewa
  214. Nieboj Urszula
  215. Niemiec Magdalena
  216. Niemiec-Fijał Katarzyna
  217. Niernsee Bogumiła
  218. Niesobska Matylda
  219. Nowak Agata
  220. Nowak Ilona
  221. Nowak Jacek
  222. Nowak Joanna
  223. Nowak Joanna (Słupsk)
  224. Nowicka Sylwia
  225. Nurczyńska Grażyna Anna
  226. Obarska Justyna
  227. Ochocka Magdalena
  228. Olczak Marta
  229. Olejnik Agnieszka
  230. Orzechowska Wiola
  231. Orzechowska-Ostaszewska Dominika
  232. Orzyłowska- Sosnówka Elwira
  233. Pabich-Kosowska Magdalena
  234. Panas Edyta
  235. Pergół Amelia
  236. Piątek Dominika
  237. Piątkowska-Kleczek Zofia
  238. Piekutowska Iga
  239. Pietruszka Justyna
  240. Pietrzak Maja
  241. Pietrzela Ewa
  242. Piktel Beata
  243. Pirch Marlena
  244. Pisarek Agnieszka
  245. Pisula Barbara
  246. Plata Monika
  247. Pleskot Justyna
  248. Płuska Barbara
  249. Pociask Marta
  250. Podgórna Marlena
  251. Polak-Popławska Urszula
  252. Polańska Iwona
  253. Pomazanka Anna
  254. Pomirska Ewa
  255. Popielski Michał
  256. Poskrobko Krystyna
  257. Prokopiak Aneta
  258. Prusik Joanna
  259. Pruszkowska Monika
  260. Przyjemska Katarzyna
  261. Pufund Dorota
  262. Puza Emilia
  263. Pytel Magdalena
  264. Rachubińska Anita
  265. Radowska Beata
  266. Rafalska Dorota
  267. Raginia Aleksandra
  268. Rawska Monika
  269. Rek-Młodzik Magdalena
  270. Rekosz Zdzisława
  271. Rogalska-Wojciechowska Jolanta
  272. Rolnik Małgorzata
  273. Romańczuk Agnieszka
  274. Romeyko-Hurko Agnieszka
  275. Rosińska Ewa
  276. Rosińska Kinga
  277. Rosłon Agnieszka
  278. Rozbicka Olga
  279. Różycka Anna
  280. Różycka Renata
  281. Rurarz Milena
  282. Rusiłowicz-Snarska Joanna
  283. Rutczyński Mariusz
  284. Rutkowska Marta
  285. Rybak Emilia
  286. Rychlicka Agnieszka
  287. Rząca Anna
  288. Sadko Joanna
  289. Samsel Anna
  290. Sandach Mariola
  291. Senger Monika
  292. Siemiątkowska Sujka Julita
  293. Silenko Rafał
  294. Siwek Izabela
  295. Skałecka Alicja
  296. Skarewicz Katarzyna
  297. Skibniewska Anna
  298. Składowska Katarzyna
  299. Skoczeń Elżbieta
  300. Skrzek Katarzyna
  301. Sławińska Agnieszka
  302. Słomczyńska Małgorzata
  303. Słowicka Justyna
  304. Słupek Monika
  305. Smagacz Natalia
  306. Sobocińska Anna
  307. Sobocińska Marta
  308. Solarska Beata
  309. Sołtysek Barbara
  310. Sosnowska Roma
  311. Stablewska Karolina
  312. Staśkiewicz Ewa
  313. Stefanowska Małgorzata
  314. Stelmach-Kwoka Mirosława
  315. Stempowska Danuta
  316. Sternak Agnieszka
  317. Stolarska Kinga
  318. Stopińska Zdzisława
  319. Strąk Gabriela
  320. Synakiewicz Joanna
  321. Syska Weronika
  322. Szałajko Justyna
  323. Szczecińskia Ilona
  324. Szokaluk Aleksandra
  325. Szulecka Wiesława
  326. Szydłowska-Grajcar Marzena
  327. Śliwińska Katarzyna
  328. Śnieżek Justyna
  329. Środek Małgorzata
  330. Świąder-Dręga Monika
  331. Świątek Agnieszka
  332. Świca Elżbieta
  333. Świtoń Kamila
  334. Tomaszewska Agnieszka
  335. Tradecka Iga
  336. Tryjanowska Ewa
  337. Trzcińska Marta
  338. Trzcińska Teresa
  339. Trzcińska Urszula
  340. Turczyńska-Korczyńska Małgorzata
  341. Tychoniewicz Paulina
  342. Tyczyńska Karolina
  343. Urbanowicz Dorota
  344. Walter Anna
  345. Wardziak-Białoszkiewicz Małgorzata
  346. Wasak Joanna
  347. Ważna Marlena
  348. Wąsowska Wioletta
  349. Weiss-Garczyńska Magdalena
  350. Wentykier Monika
  351. Wesołowska Katarzyna
  352. Wiechowicz Katarzyna
  353. Wieliczko Elzbieta
  354. Wierzbicka Iwona
  355. Włodarczyk Magdalena
  356. Włodarczyk Małgorzata Anna
  357. Wojciechowska Paulina
  358. Wojtowicz Barbara
  359. Worotnicki Michał
  360. Woszczek Izabela
  361. Woźniak Joanna
  362. Woźniak Klaudia
  363. Woźniak Marzena
  364. Wrona Aniela
  365. Wrzosek-Bartnik Joanna
  366. Wyląg Joanna
  367. Wysocka Rutkowska Edyta
  368. Zaniewska- Ciep Iwona Joanna
  369. Zapalska-Brud Joanna
  370. Zatorska-Kowal Joanna
  371. Zielińska Ewa
  372. Zielińska Karolina
  373. Ziemak Ewelina
  374. Ziemniak Lidia
  375. Ziółkowska- Nowakowska Lidia
  376. Zmudzińska Izabela
  377. Zybek Dorota
  378. Żarska Joanna
  379. Żegleń Anna
  380. Żmijewska Beata
  381. Żmijewska Elżbieta
  382. Żołądek Sylwia
  383. Żuk Olga
  384. Żywicka Agata